Iespējams, jau skolas laikā (atceroties bioloģijas stundā demonstrēto banānu) jūs pirmo reizi uzzinājāt par prezervatīva uzvilkšanu uz dzimumlocekļa, taču pat pieredzējušiem, seksuāli aktīviem pieaugušajiem joprojām ir labi atsvaidzināt zināšanas.

Prezervatīvi ir obligāts aksesuārs, ja runa ir par patīkamu un drošu seksu. Tie ir vislabākā aizsardzība pret seksuāli transmisīvajām slimībām (dažas no tām var izraisīt vēzi vai AIDS) un nevēlamu grūtniecību. Dažiem cilvēkiem prezervatīva uzvilkšana šķiet neveikla, taču tam nav jābūt - jo pārliecinātāki jūs būsiet, jo brīvāk  jūs jūtaties.

KĀ LIETOT PREZERVATĪVU

Solis 1

Tas var šķist pats par sevi saprotams,  taču vienmēr pārbaudiet derīguma termiņu uz iesaiņojuma (uzdrukāts folijas aizmugurē vai kastītes aizmugurē). Tas aizņem tikai sekundi, bet pēc tam, kad esat pārbaudījis tā derīgumu un drošumu  lietošanā, varat atbrīvoties un sākt. Tiklīdz dzimumloceklis ir piebriedis, ir pienācis laiks uzvilkt prezervatīvu.

Solis 2

Paspiediet prezervatīvu folijas iepakojumā uz leju virzienā no robotās malas, kuru atvērsiet (lai to nesaplēstu kopā ar foliju!). Uzmanīgi atplēsiet folijas iepakojumu no robotās malas. Rīkojoties ar prezervatīvu, turiet to tālāk no asiem nagiem un juvelierizstrādājumiem - jūs taču nevēlaties to sabojāt! Tad jums būs jātērē laiks, atrodot jaunu, vai vēl sliktāk, nejauši to saplēsiet un tad sapratīsiet, ka tas ir jūsu pēdējais.

Solis 3

Prezervatīvs var viegli atritināties tikai vienā virzienā, tāpēc pārliecinieties, ka turat to pareizi. Pirms uzvilkšanas, rūpējieties, lai prezervatīva ārpuse nebūtu pieskārusies  dzimumlocekļa galviņai.

Solis 4

Saspiediet prezervatīva galiņu tā, lai tajā nebūtu gaisa (prezervatīvs var saplīst, ja gaiss paliek iekšpusē) un novietojiet to virs dzimumlocekļa galviņas. Ja neesat apgraizīts, pirms prezervatīva uzlikšanas uz dzimumlocekļa galviņas jums būs jāatvelk priekšādiņa. Prezervatīvam jābūt cieši pieguļošam visam dzimumloceklim bez gaisa pūslīšiem vai krokām, tāpēc  pagaidiet, līdz dzimumloceklis ir pilnīgā erekcijas stāvoklī. 

Solis 5

Uzmanīgi atritiniet prezervatīvu līdz dzimumlocekļa  pamatnei. Ja prezervatīvs neizritinās, iespējams esat uzvilcis to uz nepareizo pusi  - sāciet vēlreiz ar jaunu prezervatīvu, jo uz nepareizi uzvilktā varētu jau būt sperma.

Solis 6

Uzziediet nedaudz ūdens bāzes Durex lubrikanta uz prezervatīva ārpuses. Lubrikanta lietošana ir svarīga, lai novērstu berzes izraisītus plīsumus.  Ja jūs izmantojat jau lubricētu prezervatīvu, jūs joprojām varat izmantot papildu kādu no baudas gēliem, lai uzlabotu partnera sajūtas.

Solis 7

Tagad esat gatavs seksam, pārliecināts un jūtat atvieglojumu, ka esat drošībā! Ja prezervatīvs dzimumakta laikā sagriežas  vai sāk slīdēt nost, jums tas ir vienkārši jāpārvelk uz leju, lai gredzens atkal atrastos pie dzimumlocekļa pamatnes. Bet, ja tas ir pilnīgi noslīdējis, jums jāizvelk dzimumloceklis, jāatgūst pazaudētais prezervatīvs un jāuzvelk jauns, veicot iepriekš norādītās darbības. Pareizi lietots un uzvilktam prezervatīvam nevajadzētu saplīst vai noslīdēt. Kāpēc saplīst prezervatīvi?

Ja dzimumakta laikā prezervatīvs bieži slīd nost, izmēģiniet citus, lai atrastu to, kas der tieši jums. Durex izgatavo dažādus prezervatīvu veidus, lai jūs varētu atrast tādu, kas jums šķiet vispiemērotākais.

Solis 8

Pēc seksa izvelciet dzimumlocekli kamēr tas vēl ir erekcijas stāvoklī, prezervatīvu ir stingri pieturot pie dzimumlocekļa pamatnes, lai pārliecinātos, ka tas izvilkšanas laikā nenoslīd. Prezervatīvu var noņemt, kad dzimumloceklis ir pilnībā ārpus partnera. Izlietoto prezervatīvu aizsieniet ar mezgliņu tā, lai saturs neizšļakstītos, tad ietiniet to salvetē un izmetiet atkritumu tvertnē.